Uzdatnianie sprężonego powietrza

Dlaczego powinno się uzdatniać sprężone powietrze?

     Bez problemu udaje się zazwyczaj zauważyć obecność pyłów w powietrzu, trochę trudniej zauważyć w pogodny dzień parę wodną , mimo że wilgotność względna powietrza wynosi przeciętnie 60 do 80%. Podczas procesu sprężania następuje zwiększenie ilości pary wodnej w jednostce objętości. Ponieważ wilgotność powietrza nie może przekroczyć 100 %, a więc pozostałe ilości ulegają wykropleniu. Oznacza to: że przy sprężarce o wydajności 20 m3/min pracującej 10 godzin dziennie przez 20 dni w miesiącu wydziela się średnio około 13,5 l/h  co daje 135 l/dzień i 2700 litrów kondensatu w miesiącu!!! 


   Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą urządzeń do odprowadzania i oczyszczania kondensatu

    Nie odprowadzona wilgoć powoduje zwiększoną korozję rurociągów, a co za tym idzie także zwiększoną ilość zanieczyszczeń stałych.

    Mieszanina pyłów i wody ma bardzo dobre własności ścierne, co przyczynia się znakomicie do uszkodzeń rurociągów, a także odbiorników końcowych. Coraz lepsze urządzenia techniczne, nowoczesne siłowniki, precyzyjne zawory kosztują znacznie więcej niż dobry osuszacz z automatycznym spustem kondensatu . Do tego dochodzą straty wynikające z konieczności ręcznego opróżniania "odwadniaczy" - dodatkowa ilość wydmuchanego powietrza. Jak zazwyczaj wyglądają rurociągi po dłuższej eksploatacji przedstawia rysunek. 

   Oznacza to, że modernizacje sprężarkowni trzeba bardzo dokładnie przemyśleć. Nie zawsze wystarczy zakup dobrej sprężarki. 

HOME  KONTAKT  telefon: (+48) 787 715 251;  mail: ecofilter(at)ecofilter.pl  OFERTA

mail:ecofilter(at)ecofilter.pl  Phone (+48) 787 715 251 KONTAKT  OFERTA   faq
polityka prywatności