Uzdatnianie sprężonego powietrza - filtry, osuszacze, zawory wydmuchowe, separatory kondensatu  - KSI Filtertechnik

 Nowoczesne metody produkcyjne stawiają coraz wyższe wymagania dotyczące jakości sprężonego powietrza. >>>>>

W zależności od wymaganej jakości powietrza, co jest ściśle związane ze sposobem wykorzystania sprężonego powietrza istnieje konieczność stosowanie indywidualnie dobranych elementów instalacji

Dobieramy taką kombinację poniższych urządzeń  Aby uzyskać pożądane efekty, przy skrupulatnie przeanalizowanym rachunku ekonomicznym (to się po prostu opłaca!) .

  oczyszczanie powietrza krok po kroku>>>> 

 

Urządzenia te dobieramy kompleksowo stosownie do indywidualnych wymagań.

jakie filtry i inne produkty należy zastosować??[>>>>]

zbiornik ciśnieniowy dla zlikwidowania pulsacji ciśnienia, wyposażony w armaturę bezpieczeństwa, wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami UDTzbiorników ciśnieniowych - zbiorników nie należy traktować jako magazynów sprężonego powietrza. Zbiorniki mają za zadanie ograniczyć "pulsację" ciśnienia. Nie ma potrzeby stosowania "dużego" zbiornika, tylko po to aby sprężarka okresowo się wyłączała.

  oczyszczanie powietrza krok po kroku>>>>

separator oleju z kondensatu, to brak opłat za utylizacje kondensatu i ochrona środowiska naturalnego, separatorów kondensatu - są to urządzenia umożliwiające gospodarkę kondensatem zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Oraz wkłady węglowe do separatorów oleju dowolnych typów [szczegóły oferty>>>]

  oczyszczanie powietrza krok po kroku>>>>

automatyczne zawory spustowe, to bezproblemowe i ekonomiczne odprowadzenia kondensatu z instalacji sprężonego powietrzadrenów kondensatu - są to specjalne zawory wydmuchowe, które odprowadzają wykroplony kondensat.

osuszacz adsorbcyjny skutecznie usuwa wilgoć, spełni nawet najwyższe wymagania technologiczne,osuszaczy powietrza - są to specjalne urządzenia, które umożliwiają oddzielenie wilgoci znajdującej się w sprężonym powietrzu w postaci pary. Osuszacze zazwyczaj posiadają fabrycznie zabudowany automatyczny spust kondensatu.

Posiadamy w naszej ofercie żele do osuszaczy.

odwadniacze cyklonowe, filtry wstępne, filtry odolejające, sterylne, węglowe o różnych wielkościach każdororazowo dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika,filtrów powietrza - filtry mają za zadanie oddzielić cząstki stałe, które zostały zassane z atmosfery, a także pozostałość oleju ze sprężarek olejowych.

A także elementy (wkłady filtracyjne) do filtrów sprężonego powietrza [szczegóły oferty>>>]

separator (odwadniacz) cyklonowy do wstępnego usuwania wilgoci i zanieczyszczeń z instalacji sprężonego powietrza,  odwadniaczy cyklonowych - są to bardzo wydajne urządzenia, uzyskuje się najbardziej widoczny efekt, szczególnie przydatny w okresie dużej wilgotności powietrza

 Zastosowanie prawidłowego układu oczyszczania sprężonego powietrza jest wyjątkowo opłacalną inwestycją. Problem polega głównie na tym iż mało kto zastanawia się nad tym ile kosztuje sprężone powietrze?

Wysoka jakość sprężonego powietrza to:

  •  poprawa jakości wyrobu końcowego - zanieczyszczenia ze sprężonego powietrza nie przenikają do wytwarzanego produktu.
  • zwiększona żywotność maszyn i narzędzi produkcyjnych
  • zmniejszona awaryjność - nie występują przerwy awaryjne spowodowane złą jakością sprężonego powietrza
  • zmniejszone koszty eksploatacji instalacji
  • zmniejszone zużycie energii elektrycznej (mniejsze zużycie sprężonego powietrza)
  • ochrona środowiska naturalnego
  •  brak opłat za utylizację kondensatu dzięki zastosowaniu specjalnego separatora oleju i wody
  • przedłużona żywotność filtrów

     Powietrze zasysane z otoczenia przez sprężarkę zawiera przy tym coraz więcej zanieczyszczeń. Do tego dochodzi olej wytrącony w procesie sprężania, zanieczyszczenia  z instalacji sprężonego powietrza takie jak rdza, zendra. Oprócz tego kondensat pary wodnej ze sprężonego powietrza.

     W naszej ofercie znajdziecie Państwo wszystkie urządzenia niezbędne do poprawnego funkcjonowania instalacji sprężonego powietrza zapewniające bezawaryjną i długotrwałą pracę zainstalowanych urządzeń

HOME  KONTAKT  telefon: (+48) 787 715 251;  mail: ecofilter@ecofilter.pl  OFERTA

mail: ecofilter@ecofilter.pl  Phone (+48) 787 715 251 KONTAKT  OFERTA   faq
polityka prywatności